Důležité informace

Informace pro rodiče a žáky Základní školy v Horních Počaplech 2022/23

Potřeby na výtvarnou a pracovní výchovu:
nůžky, lepidlo na papír (v tyčince), lepidlo univerzální (herkules), pracovní podložka na lavici, pracovní oděv (zástěra), hadřík, modelína, vodové barvy, temperové barvy, voskové pastelky, paleta, štětce (různá šířka), kelímek na vodu, barevné papíry

Potřeby na tělesnou výchovu:
tepláky, mikina, tričko, kraťasy, sportovní obuv na ven – vše v plátěném sáčku, či stahovacím vaku

Ostatní potřeby do školy:
vybavený penál (alespoň dvě tužky - pro 1. ročník ideálně trojboké, pero – Stabilo, Tornádo-centropen, pastelky, fixy), obaly na sešity a učebnice, desky na písmenka a číslice - jen 1. roč., podepsané bačkory = pevná obuv s bílou podrážkou, papírové kapesníčky. Všechny své věci a potřeby musí mít žák podepsané.
1.třída - stíratelná tabulka, fixy na tabulku, hadřík

Omlouvání nepřítomnosti:
Nemůže-li se žák zúčastnit vyučování z důvodů předem známých, předloží třídnímu učiteli předem žádost zákonného zástupce o uvolnění; na jeden den může rozhodnout o uvolnění třídní učitel, na dobu delší rozhoduje o uvolněníředitelka školy na základě písemné žádosti zákonného zástupce. Nemůže-li se žák zúčastnit vyučování z důvodů předem neznámých, je zákonný zástupce povinen třídnímu učiteli do 3 dnů sdělit důvod nepřítomnosti osobně nebo telefonicky.

Školní družina: ranní provoz : 6:00 - 7:40, odpolední provoz do 16:00 hod.

Zájmové kroužky se zahajují od října a jsou do května. Více informací během září.

Upozornění:
Nedoporučujeme nošení cenných předmětů do školy. Mobilní telefony musí být v budově školy vypnuté a v aktovce. Za případnou ztrátu škola neručí.

Jídelna:
Obědy se odhlašují telefonicky nejpozději do 7:30 hod. V případě náhlého onemocnění lze první den oběd vyzvednout ve škole. Platby obědů inkasní platbou, č. ú. 51-2541210237/0100 pro platby z jiné banky, 512541210237/0100 prom platby z KB.
Telefonní číslo odhlašování obědů: 604 860 848

Projekt „Ovoce a zelenina do škol“, Projekt „Mléko do škol“ 1 krát týdně